ÜRÜNLER

bize ulaşın

Tel +90 232 376 79 99
E-Posta info@akon.com.tr

Şirket Profili

AKON HİDROLİK 1980 yılında mobil hidrolik sektörüne yönelik valf ve komponentler üretmek amacıyla İzmir’de kurulmuştur. Zamanla hidrolik kumanda kolu imalatında uzmanlaşarak müşteri ihtiyaçlarına daha özel ürünlerle cevap vermeyi sürdürmüştür. Şu anda, monoblok ve dilimli tip kumanda kolları imalatında 35lt/dk’dan 150lt/dk’ya kadar geçirgenliğe sahip ürünleri, yıllık 250.000 dilim üretim kapasitesi ve 34 yıllık tecrübesiyle sektöründe en geniş ürün gamını sunan üreticilerden biri konumundadır.

Firmamız İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde 7.500m2  alan üzerinde 4.500 m2   kapalı alana sahip fabrika binasında modern makine parkı, aylık 100 ton kapasiteli dökümhanesi, kalite laboratuarı, teknik altyapısı ve mühendislik hizmetleriyle farklı müşteri ihtiyaçları ve özel taleplere cevap verecek şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. 

Kuruluşumuz 2003 yılından bu yana ISO9001:2008 kalite yönetim belgesiyle kalite anlayışını belgelemiş ve çalışmalarını sürdürmektedir. Bu doğrultuda dünya standartlarında ürünler sunmaktadır.

Güçlü teknik altyapımız ve mühendislik hizmetlerimiz sayesinde, firmamız farklı müşteri ihtiyaçlarına ve özel taleplere daha kolay cevap verebilmektedir. Sürekli gelişim felsefesimiz ve yaptığımız yatırımlar pazardaki konumumuzun güç geçtikçe güçlenmesine katkıda bulunmaktadır.

AKON markalı hidrolik kumanda kolları; tarımsal makineler, traktörler, ön yükleyiciler, bekolar, çöp kamyonları, araç taşıyıcıları, mobil vinçler, orman vinçleri, iş makineleri, beton pompaları, presler ve balıkçı tekneleri gibi geniş bir alanda uygulama imkanı bulmakta ve bu alanlarda faaliyet gösteren müşteriler tarafından yıllardır güvenle kullanılmaktadır.

AKON, 2001 yılında dış pazarlara açılmıştır. Bugün üretiminin %55’i; aralarında ABD, Arjantin, Almanya, Avustralya, Çin, G.Afrika, G.Kore, Hindistan, İngiltere, İspanya, İran, Kanada, Tayland ve Vietnam'ın bulunduğu 35’in üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir.

AKON HİDROLİK kaliteli ürünleri, gelişen teknolojisi, güçlü altyapısı, artan ürün çeşitliliği, özel müşteri taleplerine cevap verebilme yeteneği ve tecrübesiyle bugün sadece Türkiye’de değil bütün dünyada tanınan ve kabul gören bir üretici haline gelmiştir.